Kavárna /

Lékař, lidový léčitel a zároveň i spisovatel napsal román o podivných lidských schopnostech a zároveň i o rozmáhajících se lidských nectnostech.

Main Author: Hanka, Zdeněk, 1956-2020
Format: Book
Language: Česky
Published: Praha : Mezera, 2009
Subjects:
Tags: Add Tag
No Tags, Be the first to tag this record!
Summary: Lékař, lidový léčitel a zároveň i spisovatel napsal román o podivných lidských schopnostech a zároveň i o rozmáhajících se lidských nectnostech.
Vyprávění začíná poutavým příběhem dvou dětí, bratrů; mladší z nich má nadpřirozenou schopnost - vidět u lidí kolem sebe jejich auru, kterou chápe jako barvu každého jedince. O tomto jevu ví jenom jeho staší bratr a později sestřenice-dvojčata. Čtveřice se rozhodne sledovat chlapcova vidění a pokusit se nalézt souvislost mezi lidmi, kteří vyzařují stejné nebo podobné barvy. Vedle toho autor popisuje jinou dějovou linii - usilování doktora práv z Čech (nadutého zbohatlíka) získat ve Francii atraktivní malou kavárnu a hlavně na tomto podniku vydělat co nejvíce. Za cenu zrady přátel, falšování pracovních smluv a jiných "podrazů" se mu to začíná dařit. Nadejde okamžik, kdy se obě dějové linie protnou, právník se setká s jednou ze sestřenic, kterou chce využít jako svoji asistentku, a to i sexuálně. Příběh končí smutným poznáním zbytku bývalých přátel - zlo je nakažlivé.
Physical Description: 234 s. ; 22 cm
ISBN: 9788087148167