Velké polární výpravy /

Autor přibližuje snahy o nalezení námořní cesty, která by spojila Atlantický a Tichý oceán podél severoamerického pobřeží (hledání tzv. Severozápadního průjezdu), sleduje obtížné objevování oblastí kolem severního pólu i výpravy usilující o prozkoumání Antarktidy a dobytí jižního pólu. Líčí odvahu,...

Full description

Main Author: Martínek, Miloslav, 1943-
Format: eBook
Language: Česky
Published: Praha : Pražská vydavatelská společnost : c2011
Edition: Vyd. 1.
Subjects:
Tags: Add Tag
No Tags, Be the first to tag this record!
Summary: Autor přibližuje snahy o nalezení námořní cesty, která by spojila Atlantický a Tichý oceán podél severoamerického pobřeží (hledání tzv. Severozápadního průjezdu), sleduje obtížné objevování oblastí kolem severního pólu i výpravy usilující o prozkoumání Antarktidy a dobytí jižního pólu. Líčí odvahu, odhodlání a často dobrodružné i tragické osudy nejznámějších světových polárníků (R. Amundsen, J. Franklin, R. Peary, F. Cook, R. F. Scott, E. H. Shackleton, U. Nobile ad.) a jejich historických předchůdců. Z časového hlediska se zaměřuje zejména (i když nikoli bez výjimek) na období 19. a první poloviny 20. století.
Populárně-naučná kniha mapuje pokusy světových mořeplavců, objevitelů a badatelů o proniknutí do polárních končin na severu i jihu Země.
Physical Description: 120 s., [8] s. obr. příl. : il., mapy, portréty ; 21 cm
Bibliography: Obsahuje bibliografii
ISBN: 978-80-7250-547-0
978-80-7425-091-0