Hodnocení knihy Náhled e-knihy:

PDF

Epub
Pro půjčování e-knih musíte být přihlášeni.
Jak si půjčit e-knihu?

Starý kraj /

Píše se rok 1945 a pětiletá Vera prchá se svojí matkou ze severu Německa, východního Pruska, do polabského regionu Altes Land - Starého kraje. Útočiště naleznou na chladném venkovském statku. Vera zde zůstane už navždy. Podobný příběh se znovu odehraje o šedesát let později. Podobně jako Vera s matk...

Full description

Main Author: Hansen, Dörte, 1964-
Other Authors: Hanišová, Viktorie, 1980-
Format: eBook
Language: Česky
Published: Brno : Host, 2016
Edition: První vydání
Subjects:
Tags: Add Tag
No Tags, Be the first to tag this record!
Summary: Píše se rok 1945 a pětiletá Vera prchá se svojí matkou ze severu Německa, východního Pruska, do polabského regionu Altes Land - Starého kraje. Útočiště naleznou na chladném venkovském statku. Vera zde zůstane už navždy. Podobný příběh se znovu odehraje o šedesát let později. Podobně jako Vera s matkou se na statku objeví Veřina neteř Anna a její malý syn Leon. Anna utíká s dítětem z předměstí Hamburku, zaplněného ambiciózními eko/biomatkami, neboť její muž se zamiloval do jiné ženy. Starý kraj je však velmi syrovým místem, stejně tak jeho obyvatelé jsou svérázní. Přesto život zde má své zvláštní kouzlo.
Příběh dvou samotářských žen, které nečekaně osud svede dohromady a ony společně na starém německém statku naleznou něco, co nehledaly, ale postrádaly - rodinu.
Physical Description: 257 stran ; 21 cm
ISBN: 978-80-7491-588-8