Hodnocení knihy Náhled e-knihy:

Epub
Pro půjčování e-knih musíte být přihlášeni.
Jak si půjčit e-knihu?

Holka pro všechno /

Kristýně Schneiderové zdánlivě nic nechybí ke štěstí a spokojenosti. Bydlí s manželem Jörgem, počítačovým specialistou, a s malou dcerkou Milou v domě se zahradou. Vzdala se zaměstnání, které ji stresovalo, ale péči o dítě a domácnost stejně nezvládá. S manželem se vzájemně odcizili, ničí ji jeho ko...

Full description

Main Author: Roche, Charlotte, 1978-
Other Authors: Sojka, Pavel, 1977-
Format: eBook
Language: Česky
Published: Praha : Práh, 2016
Edition: Vydání první
Subjects:
Tags: Add Tag
No Tags, Be the first to tag this record!
Summary: Kristýně Schneiderové zdánlivě nic nechybí ke štěstí a spokojenosti. Bydlí s manželem Jörgem, počítačovým specialistou, a s malou dcerkou Milou v domě se zahradou. Vzdala se zaměstnání, které ji stresovalo, ale péči o dítě a domácnost stejně nezvládá. S manželem se vzájemně odcizili, ničí ji jeho kontroly a výčitky. Uvolnění a únik z ubíjejícího stereotypu nachází v konzumaci alkoholu, kokainu a ve sledování amerických televizních seriálů. Její psychiku navždy poznamenaly traumatizující zážitky z dětství, kdy byla svědkem neustálých hádek a pomluv rodičů i jejich sporů o opatrovnictví. Zásadní změnu do jejího života vnese až příchod chůvy Marie, přitažlivé studentky medicíny, o jejíž přízeň a lásku začne s manželem bojovat. Podaří se jí překonat fobii z létání a společně s dívkou se vydává do Španělska, aby po delší době navštívila rodiče, kteří žijí opět spolu. Konečně se zase cítí svobodná a může realizovat svůj šílený plán.
Psychologický román německé spisovatelky, herečky a moderátorky britského původu je zpovědí frustrované manželky a matky.
Physical Description: 246 stran ; 20 cm
ISBN: 978-80-7252-645-1